Jalgratturi kiiver

Hea kiiver.jpg

Kas igasugune kiiver kaitseb vigastuste eest?

 

 

Kahjuks mitte. Kiivrit ostes jälgi, et sellel oleks märgis CE EN 1078. Selline kiiver vastab kvaliteedinormidele. Kiiver võiks olla eredavärviline, see tagaks jalgratturi parema nähtavuse teiste sõidukijuhtide poolt. Kui osaled liikluses pimedaajal, võiks sellel olla helkurriba.

Liikluses kasutatav kiiver peaks olema hea tuulutusega (nagu esimesel pildil), trikiratturite kiiver selleks ei sobi. Palava päikese all kuumeneb lapse pea kiiresti üle ja laps viskab kiivri peast. Lisaväärtuse annavad kiivrile veel päikesesirm ja putukavõrk tuulutusavade ees.

Kiiver ei ole mõeldud igaveseks kasutamiseks. Ajajooksul kiivrisse tekkinud mikropraod ei pruugi olla kohe silmale nähtavad, kuid nad vähendavad kiivri kaitsevõimet. Suuremate kiiruste pealt kukkumisel muutub kiiver kasutuskõlbmatuks, kuna kiivri koorik puruneb ja kiivri sees olev penoplastist löögijõudu neelav ja pehmendav kiht muljutakse kokku. Teistkorda see kiht ei ole võimeline löögijõudu pehmendama, sest ta ei taasta oma esialgset kuju ja mahtu.

 

 

 

Kiivri kasutamine:

 

kiivri õige asend.png 

·      Kiiver ei tohi peas loksuda, vajuda silmadele ega kuklasse ja selle vältimiseks tuleb kiiver reguleerida kiivriküljes olevatest paeltest parajaks.

 

·       Liiga väike ja ka liiga suur kiiver ei kaitse kukkudes sind põrutuste eest.

 

·       Oluline on ka teda, et kiiver peab olema peas otse ja korralikult kinnitatud.

 

·       Ära kanna kiivri all nokamütsi ega ka hobusesaba. Need mõlemad lükkavad kiivri õigest asendist välja ja kaitse pole enam kindlustatud.

 

 

 

Kiivri hooldamine:

 

 

·         Puhasta kiivrit pehme lapi ja seebiveega. Ära kasuta puhastamiseks muid aineid (bensiin, sooda, piiritus jne).

 

·         Ära jäta kiivrit pikemaks ajaks päikese kätte.

 

·         Pärast kukkumist kontrolli kiivri seisukorda.

 

·         Kui mõni detail on purunenud, vaheta kiiver uue vastu.

 

·         Pärast paariaastast kasutamist muretse uus kiiver.

 

 

 

Hoiatus!

 

 

Ära kasuta kiivrit mängides või ronides, kuna see võib rihmapidi näiteks puuokstesse kinni jääda ja kasutaja hingamist takistada.

 

 

 

Lisaks kiivrile on võimalik kanda veel:

 

 

·         küünarnukikaitseid,

 

·         põlvekaitseid,

 

·         ratturi kindaid,

 

·         kaitseprille,

 

·         helkurvesti.

 

 

 

Lapsevanem!

 

 

Osta oma lapsele selline kiiver, mis meeldib ka talle endale. Siis võib loota, et ta kannab seda kiivrit ka siis, kui teie valvas pilk teda parasjagu ei valva.

 

 BikeHelmetFittingKid2.jpg