Turvaline riietus

Miks enamus mootorrattureid kohtlevad enda tsiklit nagu kulda, kuid enda kehaga käituvad nagu vanarauaga?

 

 

Teksti autor Toivo Õnneleid

 

 Kahjuks on üldlevinud arusaam turvalisusest justkui see oleks igaühe enda sügavalt isiklik asi. Julgen siiski sellisele suhtumisele tõsiselt vastu vaielda, sest tegelikult on iga ühiskonnaliikme turvalisus kogu ühiskonna ühine mure. Kui inimene surma või vigastada saab, siis kannatab sellest kogu ühiskond, surma puhul läheb kaotsi üks töövõimeline väärtusi loov ühiskonna liige. Vigastatud mootorrattur on aga oma ravikuludega ja töövõime kaotusega koormaks ülejäänud ühiskonnale ja seda mõnikord väga pikaks ajaks. Ja lõppeks on meil kõigil keegi lähedane kodus ootamas, kes on vägagi huvitatud, et me tervelt koju jõuaksime.

 

Seadus kohustab.

 

Kahjuks täna kehtiv seadus kohustab kasutama vaid nõuetele vastavat motokiivrit. Siiski peab nõustuma, et kiiver on ka kogu turvavarustuse kõige tähtsam osa. Ilma kiivrita ei tohiks sõita mitte meetritki, sest iialgi ei või teada, kuna õnnetus juhtub ja selleks, et saada tõsiseid peavigastusi, ei pea kukkumise kiirus olema kuigi suur. Kiivri valikul tuleb lähtuda eelkõige sellest, kus ja millega te sõidate. Erinevate tsiklitüüpidega sõites vajame me täiesti erinevat tüüpi kiivrit. Siiski tuleks lähtuda printsiibist, et parem ükskõik milline kiiver kui et üldse ilma kiivrita.

Alates 2009 aasta kevadest nõuab ARK eksamisõidul lisaks kiivrile ka turvalise riietuse kandmist. Seaduses on see sõnastatud järgmiselt: mootorrattaga sõidueksami andmisel peab eksamineeritaval seljas olema eredavärviline valgustpeegeldav vest, turvariietus ja ta peab kasutama nõuetekohast turvavarustust (nõuetele vastav ja sobiva suurusega motokiiver, mootorratturi saapad või muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapad, mootorratturi kaitsekindad, vähemalt põlve-, õla- ja küünarliigesekaitsmed). Sisuliselt tähendab see kohustust kanda mootorratturi spetsiaalriietust. Seega autokooli õppima asudes peaks olema olemas isiklik turvariietus, seda enam, et sa vajad seda ka hiljem iseseisvalt sõites.

 

Milleks vajab mootorrattur turvariietust?

 

Turvariietuse peamised ülesanded on kaitsta mootorratturi keha ilmastiku mõjude eest (tuul ja sademed), kukkumise korral löökide ja põrutuste eest ning teekattel lohisedes marrastuste eest. Ideaalset lahendust pole olemas, seega tuleb mõelda eelkõige enda vajadustele ja vastavalt sellele komplekteerida endale sobiv komplekt. Kas eelistus langeb nahast või tekstiilist riietusele, ei oma siinjuures tähtsust, peaasi, et oleks mingisugunegi kaitse. Ka siin töötab sama printsiip, mis kiivrite puhulgi – parem mingisugunegi varustus, kui T-särgis ja lühikeste pükstega. Ei tasu loota, et sind kaitseb teksapüks ja tagi. Tegelikult rebeneb teksariie juba meetri läbimisel lohisedes mööda asfalti. Lohisemiskindlus on kõige parem just nahkriietusel. Põrutuste eest kaitsevad kõige paremini spetsiaalsed liigesekaitsmed, tekstiiljope sisse „ehitatud“ kaitsmed parimat kaitset pakkuda ei suuda. Iga kulutatud kroon kaitsevarustuse soetamiseks on hästi kulutatud kroon.

Saabaste ülesanne on kaitsta jalga muljumiste, põletuste ja marrastuste eest, kui kukkudes peaks jalg jääma mootorratta ja asfalti vahele. Seega on põhjendatud nõue hüppeliigesekaitsega saabaste osas. Tossud ja muud taolised jalatsid eemalduvad tavaliselt õnnetuse käigus jalast ja vigastuse oht on ülikõrge.

Kindad peavad kaitsma mootorratturi käsi eelkõige ilmastikuolude eest aga ka kukkumise korral põrutuste ja marrastuste eest. Käed ongi tavaliselt kõige vähem kaitstud kehaosad mootorratturil, sest mingeid supertugevaid kindaid ei ole võimalik teha nii, et nad ei segaks juhil mootorratta juhtimist. Samas kukkudes paneb inimene instinktiivselt käed ette ja kindad peaks leevendama põrutust ning hiljem lohisemisel tekkida võivaid marrastusi.

Mootorratturi riietuse puhul on oluline ka enda nähtavaks muutmine teiste liiklejate jaoks. Siinkohal tulevad appi erinevad helkurvestid ja helkurvööd. Samuti on mõnedel riietel sisseõmmeldud helkurribad. Ei tee paha ka värvivalikul eelistada erksaid toone, seda nii riiete, kui ka kiivri puhul.

 

Turvalisi kilomeetreid turvalises riietuses!