Motoriietusest

Motoriiete valmistamisel kasutatavad materjalid.

 

NAHK - turvalisust silmas pidades on nahk ikkagi mootorratturi parim valik. Arvamusi on mitmesuguseid, kuid tänini ei ole leitud (veel) ühtegi kangatüüpi, mis oleks sama hea kulumiskindlusega nagu korralikult pargitud, kvaliteetne nahk. Nahk on äärmiselt tugev rebenemise ja kulumise vastu. Nahk on ka pisut elastne, ei laperda tuules ning istub hästi.
Nahk, mis on töödeldud vetthülgivaks, on tunduvalt vastupidavam vihmale, ei märgu nii kiiresti ning hoiab oma elastsust kauem. Ka kuivab selline nahk kiiremini.
Naha nõrk külg on selle vähene veekindlus ja suhteliselt suur imavus. Veekindlust saaks küll suurendada nahka määrides kõiksuguste määretega :-), kuid sellisel juhul naha hingamisomadused kaovad, mis on loomsetele materjalidele eriti olulised. Seetõttu peaks nahkriideid - eriti neid, mis varustatud vihmakindla membraaniga (näit. saapad) hooldama ainult spetsiaalsete vahenditega, mis ei ummista naha poore.
Nahkriideid ostes peab meeles pidama, et kasutamisel see pisut venib. Uus nahktoode tundub esialgu pisut jäik ja kange, kuid kasutamisel muutub pehmemaks - st. seda peab "sisse sõitma".
Nahk on väiksema elastsusega ja rõivad peamad täpselt "istuma" - selletõttu on nahkriided antud täpsete suurusnumbritega (näit 48, 50, 52 jne) - kangast riided istuvad "lõdvemalt" ning toodetakse ka vabamate suurustega - tavaliselt märgitud tähtedena (S, M, L, XL jne)

Kuna nahkriided ei kannata eriti vett ja niiskust, ning on suhteliselt jäigad ja mis parata ka kallimad, siis tänapäeval muutuvad üha populaarsemaks nahriietest odavamad ja kasutajale mugavamad kõikvõimalikud tugevast ja kulumiskindlast kangast motoriided. Need on suures osas varustatud hingavate, kuid tuult ja vett pidavate membraanidega. Kangast riided istuvad seljas vabamalt ja on mugavad kasutada ning tänu tänapäevastele sünteetiliste kiudude arengule muutuvad ka turvalisuse osas konkurendiks nahkriietele.

 

KANGASTEST - kui vaadata kangast valmistatud motoriietuse kirjeldusi, kohtab seal mitmeid erinevaid nimesid ja numbreid - siinkohal püüame natuke seda asja lahti seletada :

 

D (DENIER/DEN) lühendit kasutatakse kanga tugevuse näitamiseks - tavaliselt mingi kanga nime ja sellele järgneva numbri lõpus - näit. Cordura® 500 D
See number näitab lõnga kaalu pikkuse kohta - ehk mitu grammi lõnga mahub 9000meetri sisse. Näiteks 500D tähendab, et 9000meetrit selle materjali lõnga kaalub 500 grammi.
Mida suurem number, seda jämedakoelisem on kangas ja seda tugevam.
Ka naiste sukapüksid on näiteks tähistatud DEN numbritega - arusaadavatel põhjustel küll kümneid kordi väiksemate numbritena.

 

Cordura® - 100% polüamiidkiududest lõngast nailonkangas - üks parima tugevusega, kulumis-, rebenemis- ja mittehargnemiskindlusega. Tänu sellele on ka väga populaarne spordi- ja seljakottide materjalina. Samas on see kangas painduv ja pehme.
Cordura® on samas kaalus võrrelduna - 10x tugevam puuvillast, 3x tugevam tavalisest polüestrist ja 2x tugevam tavalisest nailonist.
Üks enimkasutatavaid materjale motoriietuses.

 

Dynax®, Hidura® ja Hitena® - erinevate valmistajate poolt patenteeritud kaubamärgid, mis on Corduraga® analoogse põhimõttega. Need kangad on kootud erinevatest spetsiaalsetest polüamiidkiud lõngadest. Need on pehmed, kerged ja mugavad kasutada, samal ajal olles ka tugevad, väga kulumiskindlad ja rebenemiskindlad. Samuti on need suure hargeniskindlusega - st. need ei hargne need edasi, juhul, kui kanga pind on vigastatud. Nagu kõik polüamiidkiust kangad, ei nakku need mustusega, neid on kerge puhastada, on õlile ja muudele keemilistele ainetele vastupidavamad ning on vetthülgavad.

Airdura® - nimes sisaldub ka lahtiseletus - kasutatud polüamiidkiud on ca 20% kergem kui tavalised - kujutab endast seest õõnsat fiibrit(kiudu), mis teatud määral isoleerib õhku, andes soojapidavuse, kuid on nagu kõik teisedki polüamiidkiududest kangad on robustne, tugev ja kulutuskindel. Samuti, nagu teiselegi sünteetilisetele, kiududele nakkub sellele mustus märgatavalt halvemini kui naturaalsetele kuidudele - seda on mugav puhastada ja hooldada ning kangana on pehme ja kerge.

 

Schoeller® Keprotec® - kangasegu aramiidist(Kevlarist®) ja polüamiidfiibrist (Cordurast®).
On kuni 5 korda tugevam samas kaalus terasest. Kasutatakse nii aeronautikas, kosmosetööstuses kui ka teistes "kriitilistes" piirkondades - ka mootorratturite riietuses, kus nõutakse kergust samaaegselt tugevuse, rebenemise ja kulumiskindlusega.
Eriti kuumuse-, rebenemise- ja abrasiooni( kulumis) kindel. Kasutatakse riietuses põhiliselt kõige kriitilisemate kohtade - õlgade, küünarnukkide, põlvede – lisatugevduseks.

 

Schoeller® Dynatec® - spetsiaalselt mootorratturite riieteks mõeldud ökonoomsem variant Keprotecist® - hea kulumis-, rebenemis- ja kuumakindlusega(nagu me kõik teame, hõõrdumisel temperatuur kerkib). Lisaks on see mugav(kangana suhteliselt pehme), kerge, ning kergesti hooldatav. Võrreldes Corduraga® annab parema kaitse.

 

Teflon® - seda on tihti kuuldud seoses mittekleepumisega - näiteks pannidel ja pottidel :-)
Kui mõne kanga tähistuses on lõpus Teflon®, siis tähendab see, et kangale on kantud üliõhuke, läbipaistev kiht, mis teeb jope eriti vetthülgavaks ning mustust ja õli tõrjuvaks. Jope imab vähem vett ja kiiremini ja ergemini puhastatav. Tänu sellistele omadustele on see eriti sobiv veekindlate membraanidega riietele.

 

Spandex - on veniv stretch materjal (nagu Lycra®), kuid on tugev, suure kulumis- ja rebenemiskindlusega. Spandex venib kuni 500% algsuurusest, ilma et rebeneks. See on tugevam ja märksa kestvam kui kumm, valmistatakse tugevuses 10-2500DEN.

 

Aramiidfiibrid - kuuluvad nailonite "perekonda" - kõige paremini tuntud spetsiaalfiibrite klass - eriti tugevad, suure lõõgikindlusega, kulumis- ja rebenemiskindlad kiud, millel puudub sulamistemperatuur ning on suure tulekindlusega.
Aramiidkuide segatakse ka teiste polüamiidkiududega ning saadaks erinevaid,vaäga tugevaid fiibreid - aramiid on põhiline koostisosa näiteks Kevlaril® ja Nomexil® (tulekindel kangas). Aramiidkiududest kangast kasutatakse näiteks eriti kvaliteetsete motosaabaste tugevduseks.

 

Kevlar® - aramiidfiibrite perekonnast - see on elastne, tugev, kõrge sulamistemperatuuriga ning rebenemiskindel. Rebenemiskindlus on samas kaalus terasega ca3-5 korda suurem.
Kasutatakse kõikjal, kus on vaja tugevust ja kerget kaalu - kevlarist tehakse juba pikka aega ka näiteks kuuliveste.
Motoriietes kasutatakse seda peamiselt kangastesse segatuna tugevdusteks kriitilistes piirkondades.

Süsinikfiiber (Carbon või Carbonfiber) - kuulub spetsiaalfiibrite klassi, millel on erkordselt kõrge tugevaus, kuumustaluvus ja keemiline tugevus. Süsinikfiibrit on erineva painduvusega, tugevusega, kuumustaluvusega ja keemilise tugevusega. Muutes tootmisprotsessi saab süsinikfiibrit teha väga jäigaks ja tugevaks- näit kiivrite valmistamisel ja painduvaks ning elastseks - näit. riietuse lisanditena kasutamisel. Kuna süsinikku ei saa puhtalt vormida kiudmaterjaliks, on see kommertslikes kasutusalades keemiliste protsessid käigus piltlikult öeldes "sulatatud" mõne kangaga kokku.

 

VEEKINDLUS - kangast motoriietuse puhul on veekindlus üks tähtsamaid omadusi - eriti kehtib see Eesti suht külma ja vihmase suve kohta. Erinevad tootjad kasutvad erinevaid veekindlaid membraane. Nendest kõige tuntum (ja ka kallim) on Gore-Tex® membraan.

Veekindel ?
Kõik veekindlad membraanid on hästi tiheda koega - Gore-Tex® membraanil on ühel ruutsentimeetril üle 1 miljoni !!! poorikese, milledest igaüks on umbes 200000 korda väiksem kui veepiisk. Isegi suure surve (kuni 6 bar-i - vastab ca 80meetri kõrgusele veejoale) all ei tungi vesi Gore-Tex® membraanist läbi.
Okei, aga sama effekti saaks ju ka kilet kasutades - seal on siiski üks ja vägagi ebamugav aga - kile ei hinga, st. keha läheb higiseks.

Hingav ?
Samad ülipisikesed membraanid on aga umbes 700 korda suuremad kui (vee)aurumolekulid, mida keha eraldab - ning need tungivad vabalt läbi membraani ning (veel kiiremini õige alusriietuse korral), niiskus eemaldub kehast, samal ajal kui väline niiskus jääb väljapoole.

Tuulekindel ?
Gore-Tex® membraan on tuulekindel tänu pooride kihilisusele, mis moodustavad n-ö. mitmekihilise katte, millest tuul läbi ei tungi, kuid i aur aga teistpid küll.
Selliste membraanide õmbluses kasutatakse spetsiaalseid masinaid ning materjale, et kindlustada veepidavus ka kriitilistes õmbuste kohtades.

Samamoodi veekindlad kuid hingavad nagu Gore-Texile on ka mitmed teised analoogsed membraanid - mis on erinevate tootjate alternatiiviks, nagu SoltoTex®, I.C.C®, Z-liner® ja muud vastavad.
Veekindluse osas on need kõik enam-vähem samade omadustega, kuid mitmetes erinavate membraanide testides on siiani Gore-Tex® on neist olnud kõige paremini hingav.
See teebki Gore-Texi kõige populaarsemaks, kuid tänu keerukale valmistusprotsessile (ja arvatavasti ka kaubamärginimele), on see ka neist kõige kallim.
Vihmakindlad membraanid on väga õhukesed ja suht õrnad, seetõttu asuvad need suures osas pealiskanga ja voodri vahel (tavaliselt tähistatakse seda sõnaga "Z-liner"), kuid neid paigaldatakse ka näiteks otse pealisriide siseküljele. Alati ei pruugi veekindel membraan olla valmistatakse ka mitmetes kihtides membraane. On olemas ka erinevaid membraanitüüpe, vastavalt riietuse otstarbele.

 

HELKURID - üks peamisi avariide põhjusi, lisaks kiirusele ;-) , on see, et mootorrattur pole piisavalt nähtav. Eriti oluline on nähtav olemine hämaras ja/või pimedas. Sellepärast on korralikud helkurid väga tähtsad riietuses. Kuna tavaline helkur vajab otsest, suunatud valgust, siis pole see küllaldane - 3M® Scotchlite® TM® ja Lumidex® on tugevad, kulumis- ja hõõrdumiskindlad kangad, kuhu on sisse kootud peened helkurniidid - see võimaldab ühendada stiilsuse praktilisusega ning helkuriga kohad on nähtavad laia nurga alt - samas päevasel ajal helkurid ei "riiva" silma.

 

SOOJAD VOODRID - kuna teatavasti õhk on kõige parem soojusisolaator, on erinevad soojad voodrid analoogse põhimõttega - pehmete kiudude vahel on palju "mikropoore", mis tomivad õhu isolaatoritena. Voodrid peavad hingama - st. läbi laskma kehalt eralduvalt auru, kuid mitte väljaspoolt sisse tulevat külma õhku. Lisaks on mõnikord sooja voodriga ühendatud üliõhuke alumiiniumikiht - see peegeldab kehalt eralduvat soojust tagasi, ei lase välist jahedust ligi, kuid "hingab". Tuntuim motoriietuse sooja voodri tegija on Valtherm®, mida iseloomustab vastupidavus - see kannatab korduvat pesemist, ilma et omadused muutuksid, on tugevam kui teised( ei rebene nii kergesti) ning nagu teisedki voodrid, on antibakteriaalne ja antiallergiline.