Juhi asend

Enne sõidu alustamist tuleb seada korda oma "töökoht"!

 

Tekst: Toivo Õnneleid

 

    

 

     Sageli sõidukijuhid ei tea kuidas seada paika istet, peatuge ja peegleid või lihtsalt ei vaevu seda tegema. Tegelikult on aga turvalisuse poole pealt see ülioluline.

 

     Alustama peaks sellest, et seame paika istme kauguse pedaalidest. Kuna pedaalide asendit üldjuhul muuta ei saa, siis tuleb liigutada istet pedaalide suhtes. Sealjuures peab jälgima, et siduripedaali alla surudes jääks jalg veel kergelt kõverdatuna.

 

 

 

 

 

See on vajalik seetõttu, et kui autojuht satub kriitilisse situatsiooni, siis üldjuhul lööb ta siduri- ja piduripedaalid vastu põrandat. Kui kokkupõrge ikkagi toimub ja juhi jalad on väljasirutatud asendis, siis kandub kokkupõrke hetkel vabanev jõud mööda sirgeid jalgu juhi alakehasse ja nii võib saada väga tõsiseid sisemisi vigastusi.

 

     Järgmisena peaks reguleerima istme kõrguse, seejuures peaks jälgima kahte asja: esiteks peaks ikka juhi pilk olema suunatud üle rooliratta (mitte ei piilu läbi rooliratta) ja teiseks ei tohi istet tõsta kõrgemale kui et veel mahub rusikas pea ja autolae vahele (madalamal tohib olla).

 

 

 

 

See vaba ruum pea ja lae vahel on hädavajalik auto rullumisel üle katuse. Turvavöö ei hoia nii jäigalt inimest istmes kinni, et pea alaspidi olles ei vajuks me peaga vastu lage, see aga võib viia tõsiste lülisamba vigastusteni.

 

     Järgmisena seame paika istme seljatoe kaldenurga ehk siis näo kauguse roolirattast. Mitte mingil juhul ei tohi istuda roolirattale liiga lähedale, sest tänapäeva sõidukitel on enamasti olemas turvapadjad (airbag) ja need avanevad plahvatusliku kiirusega (ca 300 km/h). Kui turvapadja avanemise hetkel oleme liiga lähedal roolirattale, siis võib saada väga tugeva löögi turvapadjalt, mida meie lülisammas ei suuda taluda, samuti võib saada põletusi näole.

 

 

 

 

                          

 

 

Istme seljatuge ei ole väga mõistlik liiga lamavasse asendisse seada, sest nii võib kokkupõrke hetkel turvavöö vahelt välja libiseda. Kui on võimalik, siis reguleerime hoopis rooli endast kaugemale. Optimaalse kauguse saavutamiseks aseta mõlemad käed rooliratta kõrgeimasse punkti ja sealt kinni haarates peaksid käed olema väljasirutatud asendis.

 

NB!  Ära kasuta selliseid istmekatteid, mis võivad istme libedaks muuta või mille puidust detailid võivad istumise all rulluma hakata! (vaata järgnevat pilti)

 

Mõttetud istmekatted, mis toimivad nagu kuullaager istmiku all.

 

     Ära unusta ka kontrollimast, millises asendis on peatugi. Peatoe ülesandeks on kaitsta juhi kaela autole tagantotsasõidu korral, see ei ole mõeldud puhkamiseks ega sellele toetamiseks sõiduajal.

 

 

 

 

                            

 

 


 

    


 

Alles nüüd, kui iste on teie jaoks paika reguleeritud, seame paika ka tahavaatepeeglid. Keskmine ehk salongi tahavaatepeegel tuleb seada nii, et kogu tagumine aken mahub peeglisse. Ära raiska väärtuslikku peeglipinda sellega, et keerad peegli mingi nurga alla tagumise akna suhtes.

 

 

 

 

 

 

 

 

Külgmised tahavaatepeeglid reguleeri selliselt, et oleks näha natuke auto külgpinda. See on vajalik selleks, et me saaksime aru kuidas me paikneme teiste objektide suhtes.

 

 

 

 

 

 

Nagu juba peeglite nimetus ütleb, on tegemist TAHAVAATEPEEGLITEGA ! See tähendab, et nendest peeglitest saame näha vaid sõiduki taga toimuvat, sõiduki kõrvale jääb nn pime ala.

 

 

 

 

 

 

Selleks, et näha sõiduki kõrval toimuvat, on tarvis pöörata pead.