Auto põlengul..

         Käitumisjuhis autopõlengu korral.

 Allikas Päästeteenistus

Raske liiklusõnnetuse või muudel põhjustel süttinud autopõlengu korral helistage kohe hädaabinumbril 112. Ise õnnetuskohast mööduva liiklejana põlevat autot nähes tulge abivajajale oma tulekustutiga appi ning helistage hädaabinumbril 112.

Sõiduki põlemist võib põhjustada:

·         elektrijuhtmestik (on kulunud, ülekoormatud, oskamatult parandatud või täiendatud, kuumeneb üle või tekib lühis);

·         kütusevoolik (on kulunud, pragunenud, halvasti kinnitatud, puruneb, hakkab lekkima või tuleb lahti);

·         kandelamp (remondi ajal võib kuum pirn bensiinijoa alla jääda);

·         sigaret (koni või sigareti hõõguv ots kukub või lendab aknast tagasi istmele, tankimise või remondi ajal süütab bensiini);

·         süütamine.

Tulekustuti ei pea olema mitte ainult olemas, vaid see peab olema ka kiirelt kätte saadav. Kustutit pagasiruumist või tagaaknalt välja õngitsedes lähevad kaduma väärtuslikud sekundid, mis otsustavad, kui palju sõidukist alles jääb. Iga autojuht peaks tulekustutit hoidma käeulatuses.
            Pulber on parem kui vaht – Päästeamet soovitab sõiduautos kasutada kahekilost pulberkustutit. Sellest kustutusaine kogusest peaks tavalise põlengu summutamiseks piisama, samas ei nõua kustuti kuigi palju ruumi. Süsihappegaaskustutid on oma toime poolest pisut tagasihoidlikumad, sest gaas kipub lahtise põlengu korral hajuma. Kummagi kustutiga saab järjest kustutada umbes 10 sekundit.
            Sõites olge valvsad - põlengust annab märku mootorikatte alt tulev suits või põlemisele iseloomulik lõhn salongis. Suitsu märgates või kärsahaisu tundes peatuge, jätke mootor seisma ja uurige järele, milles asi. Edasi võib sõita vaid siis, kui olete veendunud, et miski ei põle.


            Kui põleb kapotialune.

            Kui põleb kapotialune, tehke auto inimestest tühjaks. Käskige kaassõitjail ohutusse kaugusesse minna. Mootorikatet ei tohi kohe avada, sest tuli saab lisahapnikku juurde ja põleng läheb hullemaks. Üritage kustutusainet sisse lasta läbi iluvõre, alt karterikaitse juurest või siis mootorikatet veidike paotades. Kustutuspulber täidab mootoriruumi, laguneb lämmatavateks gaasideks, isoleerib hapniku juurdepääsu ja moodustab põlevale pinnale ladestuva sulami. Kuiva pulbri graanulid ammutavad soojusenergiat ja toimivad jahutavalt. Ka süsihappekustuti gaasijuga lämmatab põlengu ja jahutab kuumi pindu takistamaks taassüttimist. Põlemise lõppemisest annab märku valgeks muutunud suits. Et tuli uuesti ei süttiks, ärge mootorikatet kohe avage. Laske kustutusainel veel mõnda aega mõjuda.

            Kui auto all on kütuseloik.

            Kui autost on kütus välja voolanud ja auto all põlema läinud, kustutage see ohuallikas ära esmajärjekorras. Auto võib loigu kohalt ka eemale lükata. Ärge lubage suitsetajaid lähedale ja ärge ise suitsu ette pange.


            Kui põleb elektrijuhtmestik.

            Elektrijuhtmestiku isolatsioon tekitab üle kuumenedes eriti mürgiseid gaase. Kõik sõitjad peavad viivitamatult autost lahkuma. Kui juhtmestik üksnes tossab, võtke esmajärjekorras lahti aku massijuhe, kui juhtmestik juba põleb, üritage aku massijuhe esimesel võimalusel lahti saada.